• 2013 Dövme Modelleri ve Dövme Sildirme İşlemi

  2013 yaz sezonunda tercih edeceğiniz en güzel dövme modelleri ve dövme sildirme işlemi hakkında bilmeniz gereken her şey kadininsitesi.com da.

  Dövme yaptırmak isteyen genç yaşlı herkes dövme yaptırmadan önce iyice düşünmeli ve yaptıracağı dövme modelini iyi seçmelidir. Çünkü vücudunda kalacak olan dövme ilerleyen zaman dilimlerinde pişmanlık yaratmamalıdır. Örneğin bir genç aşık olduğu kız arkadaşının isimini koluna kalıcı dövme yaptırdı. İlerleyen zamanlarda da oldu ki ayrıldı. O zaman ne olacak oradaki dövme. Bunu iyi düşünmek lazım. Bunun geri dönüşü yok. Ama kalıcı olmayan dövme yaptırırsa ortada sorun kalmaz ve bunu sildirebilir.

  Öncelikle dövme yaptırmadan düşünmeliyiz. İnce eleyip sık dokumalı vücudumuzu karalama tahtası olarak kullandırmamalıyız. Bir arkadaşımızda gördüğümüz ve o anda çok hoşumuza giden bir dövme motifini hemen yaptırmak yerine, önce bir analiz etmemiz gerekir. Çünkü vücudumuz bir karalama tahtası değildir.

  Kalıcı dövmeden ziyade en çok tercih edilen geçici dövme modelleridir. Değişiklik yapmayı sevenlerin tercih ettiği kalıcı olmayan dövme modelleri ilerleyen zamanlarda isteğe bağlı olarak silinebilmektedir. Onun için de dövme yaptıran her 100 kişiden 70′i kalıcı olmayan dövmeyi tercih etmektedir.

  Siz de vücudunuzun herhangi bir yerine dövme yaptırmak istiyorsanız, kalıcı olmayan dövme modellerinden seçim yapmanızı tavsiye ederiz. İlk defa dövme yaptıran bir kişi belki o an mutlu olabilecek ama ilerleyen zamanlarda dövmeden rahatsız olacaktır. Onun için ilk dövmenizi yaptırıyorsanız. kalıcı olmayan dövme tercih edin.

  Dövme silme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

  Dövme silme işleminde vücuda dışarıdan lazer ışını uygulanır. Dövme üzerine uygulanan lazer ışınları ile vücuttaki renk pigmentleri yakılır ve dövme vücuttan silinmiş olur. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. O da her renkteki dövmeyi silmek o kadar kolay değildir. Lazer ışınları ile ışığı daha çok emen renkler silinmesi kolay olan renklerdir.

  Silinmesi kolay olan dövme renkleri nelerdir?

  En kolay silinen dövme renkleri:  Siyah, mavi, kahverengi ve gri en kolay çıkarılan renklerdir. Bunun yanı sıra kırmızı, turuncu ve mor renkler de koyu renkler gibi silinmesi kolay renklerdir.

  Orta  zorlukta  silinen dövme renkleri: Açık mavi, turkuaz.

  En zor silinen dövme renkleri: Sarı ve yeşil renklerdir.

       
    
 • Benzer Yazılar
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
  AW000310
  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Saç-Renginizi-Açmanın-Doğal-Yolları
  Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açabileceğiniz Formüller
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>