• 2013 Bayan Kolye Modelleri

  Takı denince kuşkusuz ilk akla gelen kolye modelleridir. Bir bayan için en önemli aksesuarlardan birisi olan kolye, geçmişten günümüze çok farklı evrimlerden geçerek ulaşmıştır.

  İlk zamanlarda deniz kabuğundan kolye ile kolye yapılmaya başlanmış ve ardından da yerini farklı kolye modelleri alarak günümüze ulaşmıştır. Günümüzde gümüş, elmas, altın ve pırlanta gibi bir çok değerli yer altı kaynaklarından üretilen kolyeler, bayanların boyunlarını süslemekte, güzelliklerine güzellik eklemektedir.

  Hemen hemen her yaştan bayanın kullanabileceği bir çok kolye çeşidi bulunmakta olup, zevke ve beğeniye göre alınacak olan kolye modeli de çeşitlilik göstermektedir.

   

  Kolye kıyafetlere uygulanabilecek en uygun kombinelerden bir tanesidir. Peki ya kıyafete göre kolye seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle kıyafetin nerede giyileceğinden başlamak gerekir. İş kadını isek ve iş kıyafetleri üzerine bir kolye kombini oluşturmak istiyorsak,  seçeceğimiz kolye modeli  gösterişten uzak ve ince tasarımlarda olması gerekir.

  Günlük hayatta bir elbiseye uyduracağımız kolye modeli ise değişkenlik gösterebilir. Burada  Uzun bir kolye tercih edebiliriz. Bunun yanı sıra deri ve kalın kolyeler de alışılagelmiş kolyelerin dışında farklı bir imaj olarak kullanılabilir. Fakat bayanların daha çok tercih ettiği kolye modelleri genel olarak değerli taşlardan  oluşan kolye çeşitleridir.

  Gerdanlıklar da eskiden daha sık kullanılan bir kolye çeşidi olarak günümüze ulaşan takı çeşitlerinden bir tanesidir. Her düğünde heline damat tarafından takılan geleneksel bir kolye çeşidi olan gerdanlık da yine özel günlerde elbisenin üzerine takılabilecek güzel bir ambians olabilir.

  Ama bir kadın olarak el emeğinden yana olduğumuzdan daha çok işçilik isteyen takı tarzları hoşumuza gider. Kolye yapmak ta bugün bir çok hanımın hobileri arasında gelmektedir. Kolye nasıl yapılır diye soracak olsak belki de bir çok kadın bilmez, ama kolyenin yapılışını bilen kadın da her zaman el emeği göz nuru el yapımı kolyeyi tercih eder.

  Bir de taşlardan oluşan kolye mevcuttur. Bu kolye çeşitleri de bir çok bayan tarafından tercih edilmektedir. Doğadan çıkarılan doğal taşlardan oluşan kolyelerin, bir aksesuar olmanın yanı sıra vücuda yararlı etkileri de bulunmaktadır.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Fossil Bayan Kol Saati
  2014 En Güzel Bayan Saat Modelleri
  Doğal Taş Kolye Modelleri
  Doğal Taş Bileklik ve Kolye Modelleri
  Renkli Örgü Küpe Modelleri
  Örgü Takı Modelleri ve Aksesuarları
  Renkli Halhal Modelleri
  En Güzel Halhal Bileklik Modelleri
 • 1 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. yoooo takı denince benim aklıma kolye değil bileklik geliyo ne ayakk ?

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>