• 2013 Balkon Çiçeği Çeşitleri

  Balkonda vakit geçirmeyi seviyor ve balkonunuzu bir bahçe haline getirmek istiyorsanız. Balkon çiçek modellerini inceleyip vakti geçmeden sizler de dikebilirsiniz.

  Yazın havaların ısınması ile birlikte özellikle akşam vakti geldiğinde bir çok insan kendini balkona atar. Şayet sizinde böyle bir balkon tutkunuz varsa ve de balkonunuzun mis gibi çiçek kokmasını istiyorsanız kolları sıvayın. Balkona dikeceğini bir çiçek ile balkonun havasını değiştirecek aynı zamanda balkona çok hoş bir görünüm de verebileceksiniz.

  Günün yorgunluğunu balkonda atmak isteyen ve yaz aylarında balkonda sıcak sohbetler eşliğinde mis gibi çiçek kokuları arasında hoş vakit geçirebileceksiniz.  Aynı zamanda çiçeklerle ilgilenerek günün stresinden ve yorgunluğundan sizi uzaklaştıracaktır.

  Balkona çiçek dikiminde bulunmadan önce tercih edeceğiniz saksı türünü belirlemeniz gerekir. Plastik saksılar yerine beton saksı tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Plastik saksı güneş ışınlarına maruz kaldığında bu ışını doğrudan bitkinin köküne ileteceği için bitkinin kurumasına yol açacaktır.

  Yaz aylarında en çok tercih edilen balkon çiçekleri arasında rengarenk karanfiller ve menekşeler gelmektedir. Karanfil kokusu itibari ile yaz aylarının vazgeçilmez çiçeklerinden bir tanesidir. Yine menekşeler de Yaz aylarında daha çok canlanmakta ve görünüm itibari ile balkona ayrı bir hava katmaktadır.

  Balkonda çiçek besleyenlerin tercihleri arasında bir de begonyalar vardır. Begonyalar da yaz aylarının vazgeçilmezlerindendir. Sultan küpesi çiçeği de balkonlarda çokça rastladığımız çiçek türlerinden bir tanesidir.

  Yaz kış balkonunun yeşil kalmasını isteyenler ise daha çok çalı türü denilen balkon süslerini kullanmaktadır. Bunlar genelde bodur ağaççık şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

  Balkonun Güneş Alma Durumuna Göre Çiçek Seçimi

  - Güneşi Çok Alan Balkonlarda Tercih Edilen Çiçek Türleri

  Sardunyalar, lavantalar  ve biberiye türü çiçekler tercih edilmelidir.

  Güneşi Almayan  Balkonlarda Tercih Edilen Çiçek Türleri

  Ortancaları tercih edebilirsiniz. Geniş Olmayan bir saksı içerinde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

  Balkonunuzun dışına sarkan çiçek türleri de dışarıdan bakıldığında balkona hoş bir görünüm verecektir. Bir çok çiçek sever insan da balkonlarına bu tarz çiçekler dikmektedir.

  Balkon çiçeklerinizi sularken ise güneşin olmadığı saatlerde sulama yapmanızı öneririz. Sabah erken saatler veya akşam saatleri bu iş için en uygun saatlerdir.

   

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Gül Motifli Mumluk Modelleri
  En Güzel Örgü Mumluk Modelleri
  Üç Boyutlu Manzara Desenli Duvar Kağıdı Modelleri
  Üç Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri
  Gitar Orta Sehpa
  Modern Orta Sehpa Modelleri
  Tekerlekli Bebek Beşikleri
  Bebek Yatak ve Beşik Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>