• 10 Kasım Sözleri ve Resimleri

  10 Kasım… Zamanın durduğu tarih… Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının sene-i devriyesi. 10 Kasım için atamızın sözleri ve resimlerini sizler için derledik.Böyle bir günde kelimeleri düzgün seçerek bir cümle kurmak oldukça zor oluyor. Şairin dediği gibi kelimelerin kifayesiz kaldığı zaman dilimindeyiz. Ömrü savaş meydanlarında geçmiş ve bağımsızlığımızın meşalesini yakmış ölümsüz bir lider o bizim için. Hangi kelimelerle anlatmaya çalışsak eksik kalır düşüncesiyle yola çıkarak bırakalım da kendi sözleri anlatsın diyerek, Atatürk’ün sözlerine yer vermek istiyoruz.

  Seni unutmadık hiç bir zamanda unutmayacağız.

  Atatürk’ün Ölümle Alakalı Sözleri;

  “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

  “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

  “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!”

  Atatürk’ün Bilimle Alakalı Sözleri;

  “Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için kayıt ve şart yoktur.”

  “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en hakiki mürşit bilimdir, fendir.”

  “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.”

  Atatürk’ün Eğitimle Alakalı Sözleri;

  “Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.”

  “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.”

  “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.”

  Daha yüzlerce özlü sözü vardır atamızın… Şimdi paylaşırken dahi tüylerimizi diken diken eden ve zamanın durmasını istediğimiz 10 Kasım Resimleri var sırada… Sonsuz minnet ve şükranla…

  10 Kasım Sözleri ve Resimleri

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>